Hakkımızda

AlbarakaTech Global, dijitalleşmenin sonsuz döngüsü içinde sadece finans sektöründe değil ekonomiye ve topluma katkı sağlayacak tüm alanlarda bilişim çözümleri üreterek, köklü paradigma değişikliklerine öncülük eder.

Devamı

Omni-Channel Framework

Cloud-native yaklaşımıyla geliştirilmiş, devops süreçlerine entegre, yüksek performanslı ve güvenli bir çoklu-kanal framework'üdür.

Daha Fazla

API Bankacılığı

Bankacılık servislerinin güvenli ve hızlı bir şekilde Api’lerle dış dünyanın kullanımına açılması için tasarlanmış, API kataloğu ve detaylı dokümantasyon ile geliştirici dostudur.

Daha Fazla

Mobil Bankacılık Platformu

Sade ve kullanıcı dostu tasarımı, işlevselliği, bot desteği ve dinamik ekranları ile kullanıcı deneyimini en üst seviyeye taşıyan dijital bankacılık çözümüdür.

Daha Fazla

Hakkımızda

AlbarakaTech Global, finans sektörünün ihtiyaç duyduğu Bilgi Teknolojileri hizmetlerini sunmak amacıyla 2019 yılında kurulmuştur.

17 ülkede 700'den fazla şubeyle faaliyet gösteren, faizsiz finans ve katılım bankacılığının dünyadaki öncüsü Albaraka Banking Group bünyesinde yer alan Albaraka Türk Katılım Bankası’nın iştiraki olan AlbarakaTech Global, ana ortağının 35 yılı aşan tecrübesinin yansımalarını bünyesinde barındırmaktadır. Bu uzun tecrübe ve birikim, AlbarakaTech Global’in yenilikçi bakış açısı ve gençliği ile birleşerek müşterilerine, onların ihtiyaç ve taleplerini doğru ve eksiksiz anlayıp, katma değer yaratacak BT çözüm ve hizmetlerini, rekabet avantajı sağlayacak en yeni teknolojileri kullanarak, üstün hız, kalite ve düşük maliyet ile sunmayı kendisine ilke edinmiştir. Dijitalleşmenin sonsuz döngüsü içinde sadece finans sektöründe değil ekonomiye ve topluma katkı sağlayacak tüm alanlarda bilişim çözümleri üreterek, köklü paradigma değişikliklerine öncülük etmek markamızı mutlu edecek en önemli unsurlardır.

Büyük ve köklü bir aile olmanın verdiği güçle, daha yeni ve yenilikçi projelere imza atmaya hazırlanan AlbarakaTech Global’in asıl hedefi, uluslararası pazarda çözüm ve hizmet üreten BT firmaları arasında zirvede yer almaktır. Geliştirdiği yazılımlar sayesinde geleceğe ışık tutup, finans sektörü başta olmak üzere bir çok sektörde söz sahibi olmayı hedeflemiş global bir teknoloji şirketidir.

Son 5 yılda teknoloji yatırımlarına ağırlık veren Albaraka Türk, 2018 yılında Almanya’da faizsiz dijital bankacılık platformu Insha’yı, 2019 yılında Albaraka Tech Global’i ve 2020 yılında Insha Ventures’i kurarak teknolojiye ve girişimcilere yaptığı yatırımlara hız kesmeden devam ediyor.

Hizmetlerimiz

AlbarakaTeh Global-yazilim-gelistirme

Yazılım Geliştirme

Özellikle finans sektörü olmak üzere müşterilerinin ihtiyaçlarına özel uçtan uca yazılım çözümleri sunar. Uygulama geliştirme, entegrasyon, bakım ve destek hizmetleri sağlar.

AlbarakaTeh Global-dijital-donusum

Dijital Dönüşüm

DevOps yeteneklerini kullanarak eski uygulamaları mikro hizmet tabanlı, kapsayıcı, dağıtılmış, ölçeklenebilir yapıda, esnek Cloud Native mimarisine dönüştürmeyi sağlar.

AlbarakaTeh Global-proje-yonetimi

Proje Yönetimi

Alanında uzman ve deneyimli Proje Yönetim ekibi, sonuç odaklı ve çözüm üreten yaklaşımıyla projelerin her aşamasına değer katar. Projenizin zaman, bütçe ve kalite boyutlarında hata payını sıfıra indirerek başarıya ulaştırmayı hedefler.

AlbarakaTeh Global-danismanlik

Eğitim ve Danışmanlık

Başta mikroservis ve yapay zeka teknolojileri olmak üzere, özellikle finansal teknolojiler alanında deneyimli ve heyecanlı ekibiyle dönüşüm projelerinize değer katmaya hazır.

Ürünlerimiz

AlbarakaTeh Global

Omni-Channel Framework

Cloud-native yaklaşımıyla geliştirilmiş, devops süreçlerine uyumlu, yüksek performanslı ve güvenli bir çoklu-kanal framework’üdür. Mikroservislerle modüler ve esnek mimariye sahiptir. Kolay entegrasyon, hızlı geliştirme ve her seviyede izlenebilirlik sağlar.

AlbarakaTeh Global

Api Bankacılığı

Bankacılık servislerinin güvenli ve hızlı bir şekilde Api’lerle dış dünyanın kullanımına açılması için tasarlanmıştır. Api kataloğu ve detaylı dokümantasyon ile geliştirici dostudur. Katalog dışında müşteri ihtiyaçlarına yönelik özel Api’lerin oluşturulması için de uygun yapıya sahiptir.

AlbarakaTeh Global

Mobil Bankacılık Platformu

Sade ve kullanıcı dostu tasarımı, işlevselliği, bot desteği ve dinamik ekranları ile kullanıcı deneyimini üst seviyeye taşıyan dijital bankacılık çözümüdür. Tek kod yapısı ile tüm uygulama marketlerine uygulama çıkabilme yeteneği, geliştirme sürelerini azaltıp hızlı uygulama güncellemelerine imkan sağlar.

AlbarakaTeh Global

Uçtan Uca Yapay Zeka Çözümleri

Pazarlama, Operasyon ve Dijital Kanal süreçleri başta olmak üzere Bankacılık ve Finans alanında firmaların ihtiyaç duyduğu ileri analitik çözümlerini uçtan uca tasarlar. Büyük veri ve mikro servis gibi güncel sistemlere uyumlu bu çözümlerde metin analitiği de dahil olmak üzere ileri analitik modelleme teknikleri kullanılır.

AlbarakaTeh Global

Temel Bankacılık Çözümleri

Fon yönetimi, krediler, kanallar, muhasebe, raporlama, nakit yönetimi ve diğer birçok bankacılık ürünlerini içeren temel bankacılık çözümleri sunar. Hızlı gelişen piyasalara ayak uydurabilen ölçeklenebilir yapısıyla hem operasyonel maliyetlerin düşürülmesine imkan tanır hem de uygulama için daha az iş gücü gereksinimi sağlar. Süreçlerin de hızlanmasını sağlayan bu bütünleşik sistem, müşteri deneyimi ve yeni ürün geliştirme açısından da büyük avantaj sunar.

Kariyer

Albaraka Tech Global olarak biz, tecrübemizi ve yeteneklerimizi değere dönüştürmek için teknoloji yolculuğumuza çıktık, heyecanla yola devam ediyoruz. Sağlam adımlar atarken en büyük desteğimizin takım arkadaşlarımız olduğunu biliyoruz. Meraklı, heyecanlı, tutkulu bir şekilde sürekli ilerliyoruz.

Siz de yeteneklerinizi değere dönüştürmek konusunda tutkuluysanız tanışmamak için bir sebebimiz yok. İlginizi çeken ilanlarımıza başvurularınızı bekliyoruz.

AlbarakaTeh Global
Yazılım Uzmanı
İş Analisti
Genç AlbarakaTech